ברוכים הבאים לבית הספר Free2be

אנו מלמדים צלילה חופשית מתוך הכרה והבנה שזהו ספורט המאתגר פיזית אך בעיקר מנטאלית. אנו נותנים דגש על נשימה נכונה, עבודה נכונה עם הגוף ומציאת איזון בין הגוף והנפש. אנו מציעים קורסים בכל הרמות, התמחות בסגנונות השונים, אימונים ופעילויות מים ליחידים וקבוצות כפעילות חברתית גיבוש או חוויה מאתגרת לפי דרישה. אנו מלמדים קורסים של שני הארגונים המובילים בעולם AIDA ו Apnea International תחת תקני בטיחות גבוהים. בית הספר Free2be ממוקם באילת ופועל דרך מועדון מנטה (5 כוכבים)                                                                                                                                    

אלון ריבקינד

מנהל בית הספר, מדריך בכיר ב-AIDA, מדריך מדריכים ב-Apnea International ושופט בינלאומי בתחרויות.
שיאן ישראל במשקל קבוע, משקל משתנה, דינאמי עם מונופין
מדריך מוסמך ליוגה שיבננדה, שחייה והידרותרפיה.אני מלמד צלילה חופשית ממקום של תשוקה ורצון לחשוף ולשתף אותה עם כמה שיותר אנשים.

 אורי כהן   

מדריך צלילה חופשית והידרותרפיסט, תלמיד ומורה מוסמך לאיינגאר יוגה. נחשפתי לעולם המים בגיל צעיר מאוד בתור גולש גלים, התחלתי לתרגל יוגה לפני 10 שנים בכדי לשפר את הגלישה שלי ומצאתי שהשילוב של מים וחקר העצמי דרך היוגה הם בדיוק מה שחיפשתי. בהמשך דרכי בעולם המים נמשכתי ללימודי הידרותרפיה ובהמשך גיליתי את עולם הצלילה החופשית אשר השלים את שחיפשתי. מאמין שהשילוב בין צלילה חופשית ותרגול היוגה הוא שלם ומוביל לריפוי הגוף והנפש שמובילים אל הנשמה ואל הניצוץ האלוהי שקיים בכל אחד מאיתנו. שמח לחלוק מהידע שלי עם אנשים אשר רוצים למצוא שקט ושלווה ולהיחשף אל עולם המים דרך צלילה חופשית ומסורת היוגה.

                                    
                            עופר שחר – מדריך צלילה חופשית של Apnea International
  

התרשמות חניכים:

רוני קראקובר:
ממליצה בחום על השתתפות בקורס. קיבלנו כלים מדהימים, חוויה מיוחדת, אתגר, והרבה רוגע. באופן ספציפי, כמה מהאספקטים החיוביים בקורס:
כל אחד מתקדם בקצב שלו, כך שהעליה באתגר היא מאוד הדרגתית ואנחנו עובדים רק מול עצמנו, אין תחרות או יעדים להגיע אליהם שיכולים להלחיץ ולמנוע מההנאה בקורס.
משום כך, כל אחד מאיתנו עצר נשימה וצלל לעומקים שהפתיעו גם אותנו. הנסיון הרב של אלון מאפשר לו להתאים לכל תלמיד טכניקות אלטרנטיביות, למקרה שהוא מתקשה בטכניקה אחת.מקצועיות רבה, ציוד טוב ומתאים, בטיחות גבוהה. וכמובן הקורס כלל כניסה לים לצלילה כל יום – כל יום היינו באתר אחר שהיה פשוט עוצר נשימה!

אסף צמיר:
אחת החוויות הגדולות שחוויתי!!! הגעתי לקורס המדהים הזה עם רצון גדול ללמוד, להבין ולהתנסות בנפלאותיה של הצלילה החופשית ..
הידע והניסיון שרכשתי הפליא לא פחות וזאת אך ורק ורק ורק בגלל מ ד ר י ך א ח ד ת ו ת ח !!! אלון ריבקינד האגדתי !
שאפו ענקי לדרכי הלימוד הנסתרות שלו (; הרוגע , הגישה והבטחון שהאיש מקנה . תודה גדולה מכל הלב!!! וכנראה שנפגש בהמשך (;
אסף.

עמי חלפון:
אלון ! אין לך מושג כמה אני שמח ומאושר ואפילו מתרגש ! שהגעתי לקורס שלך ! אחרי יותר מ30 שנה בצלילת מכלים הבנתי ש If you go dive , go only free dive !!
כיף אדיר!!! תודה לך על הכל אתה מדהים !! עמי חלפון.

יניב אוזן:
אלון היקר, רציתי לומר לך תודה על הזכות שניתנה לי ללמוד אצלך! מומלץ בחום ואהבה, יחס אישי מסור והכי חשוב שפתחת בפני עולם מטורף של חיים מתחת לפני הים,
נהניתי מכל שנייה בקורס ובזכות ההדרכה והיחס שלך אמשיך להתמיד ולהתקדם בצלילה. אז מה שנשאר זה לומר תודה רבה ובהצלחה! ממני, יניב אוזן.

מאיר כהן:
"אלון, תודה רבה על קורס 2 כוכבים בצלילה חופשית, נהניתי בזכותך, גרמת לי להגיע להישגים אישיים תוך מתן יחס אישי ורמת למידה מקצועית ביותר. אין ספק שזה כרוך ברצון שלך
ללמד צלילה חופשית יחד עם התמודדות עם קשיים מתחת למים ומתן פתרונות בזמן אמת ולהעביר את דרך החיים שלך לתלמידים שלך. בזכות סבלנות אין קץ שלך והרוגע שאתה משרה
אין ספק שכל אחד יכול להגיע להישגים. תודה רבה ונתראה במים! "

בן קוטלר:
"במקום בו רוח, גוף ומדע נפגשים, אלון מנווט את תלמידיו בבטחה אל עומקים חדשים. בעזרת נגיעות יוגה, ספורט ופיזיקה מקבלים תלמידי קורס הצלילה החופשית של ריבקינד תנופה
אדירה קדימה (או יותר נכון מטה) באמצעות שיעורים עיוניים בכיתה, תרגילים "על יבש", אימוני בריכה, צלילות בים וחזרה לכיתה להשלמת השיעור ובחינת צילומי הוידאו והסטילס.
באוירה רגועה ופסטורלית מעביר אלון לתלמידי הקורס ידע תיאורטי רב, טכניקות צלילה שונות, תרגילים, היכרות עם ציוד ועוד והכל בהדרכה וליווי צמוד ללא פשרות על בטיחות וחיוך.
בשתי מילים : מדהים, תודה." / קוטלר בן, מאי 2013

יאן צייטלין:
"לאחר ים של המלצות מחברים ופורומים החלטנו עם חברי לרדת לאילת בסופ"ש (אפריל 2013) ולעבור קורס צלילה חופשית אצל אלון.
אלון העביר לנו המון מידע חיוני ומעניין! וכמובן ענה בסבלנות יתרה על השאלות המציקות שלנו ;-). בסוף הקורס הצלחתי לשפר את הביצועים שלי כמעט פי 2.
וכיום לאחר תרגולים ואימונים של חודש בלבד הצלחתי לשלש את התוצאות שלי (!!!) תודות לתרגילים שאלון לימד אותנו בקורס!!
ממליץ לכולם לעבור קורס צלילה חופשית אצל האדם הנפלא הזה, הוא ילמד אתכם המון ברוגע ושלווה ויתן לכם כלים להצלחה ושיפור הביצועים שלכם בעתיד!!
אלון תודה רבה לך שוב! "

עופר ליטבר:
"אלון נתן לי את ההבנה על האופן שבו הגוף שלנו מתפקד בזמן הצלילה, למה יש דברים שאסור לנו ומותר לנו לעשות בזמן צלילה, כל זה במקביל לשיעורים תיאורטיים ותירגולים מעשיים.
מרכיב נוסף שאלון הוסיף במהלך הקורס הוא הזוית שלו כמדריך יוגה – אוסף של טכניקות נשימה ורגיעה שהן חלק בלתי נפרד מהרפרטואר של כל צולל חופשי. והכי חשוב אלון ידע לתת
לכל אחד מאתנו את תשומת הלב המתאימה בלי לפספס אף אחד. כל זה בצורה רגועה, נעימה, כיפית… חווייתית. תודה אלון על ליווי קשוב לעולם התת-ימי. עופר ליטבר, אפריל 2013."